Hobson – Feiss

Urzekająca prostota ze szczyptą industrialnego smaczku – tym właśnie charakteryzują się lampy Hobson-Feiss. To lampy stworzone dla nowoczesnych wnętrz z klasą.

Lampy Hobson firmy Feiss – kiedy urządzasz stylowy loft

Seria lamp Hobson uznanej marki Feiss nawiązuje w detalach do lamp fabrycznych. Jako lampy inspirowane stylem industrialnym, Hobson – Feiss są wprost stworzone do nowoczesnych, stylowych loftów. Ich industrialny charakter idealnie podkreśla zastosowanie przezroczystego szkła w połączeniu z gładkim metalem. Detale takie jak lekkie przydymienie szkła u nasady klosza, nawiązują do klimatycznych lamp naftowych używanych dawniej we wnętrzach przemysłowych – podobnie jak górna część oprawy lamp. Jednocześnie jednak lampy są na wskroś nowoczesne, co sprawia, że ozdobić mogą nie tylko wnętrze ortodoksyjnego miłośnika starych fabrycznych wnętrz.

FE/HOBSON/3P lampa wisząca na sztywnym zwieszeniu - Feiss

Hobson we wnętrzach nowoczesnych

Częściej, niż wnętrza starych fabryk, urządzamy zwykłe „M” na nowych osiedlach. czy to oznacza całkowitą rezygnację z industrialnych detali? Dzięki wiszącym lampom Hobson – Feiss nie musimy rezygnować z niczego. Tworząc w naszym wnętrzu mariaż minimalizmu industrialnego z nowoczesnym, szukamy właśnie takich elementów – nowoczesnych w formie, lecz przyprawionych szczyptą przemysłowej historii.

FE/HOBSON/P/L sufitowa lampa ze szklanym kloszem - Feiss

Lampy Hobson od Feiss, idealnie wtapiają się we wnętrza. Nie dominują, ani nie modelują przestrzeni w takim stopniu, w jakim jest to możliwe w przypadku lamp o kloszach metalowych lub szklanych nieprzezroczystych. Są więc idealnym dodatkiem do wnętrz prostych
i minimalistycznych. Jednak złagodzenie ich przemysłowego charakteru sprawia, że świetnie wyglądają również w aranżacjach eklektycznych i to nie koniecznie z przewagą stylu industrialnego. Doskonale zaprezentują się w skromnym wnętrzu rustykalnym, omiatając smugą czystego światła meble z surowego drewna i subtelnie ciepłe dekoracje.

FE/HOBSON/P/M pojedyncza lampa sufitowa - dwa kolory - Feiss

Lampy nie dla każdego

Mimo pewnego uniwersalizmu prostych i minimalistycznych lamp wiszących Hobson – Feiss, nie są to lamy, które będą równie świetne prezentować się w każdym pomieszczeniu. Są z pewnością zbyt surowe do romantycznej sypialni i zbyt proste do salonu w stylu glamour – lamp idealnych do tych wnętrz należy szukać w innych kolekcjach marki Feiss.

Hobson 3 Feiss
Ich nieco sztywna elegancja z pewnością jednak zostanie doceniona przez miłośników minimalizmu w ekskluzywnym wydaniu. Są inspirowane wspomnieniem po rodzących się w początkach XX wieku we wnętrzach starych fabryk, amerykańskich snach o odmianie losu. Dziś świetnie prezentują się jako połączenie skromności i luksusu we wnętrzach z klasą, urządzanych przez ludzi, których sny się spełniły.

Leave a Comment