Połączeniem minimalistyki i dekoracyjności – Arabesque

Arabski design powoli powraca do łask. Przepiękne kwiatowe ornamenty, niebiańska kolorystyka, a także orientalne wzornictwo to cechy charakterystyczne dekoracji w stylu arabskim. Orientalizm bardzo chętnie wybierany jest jako styl dodatkowy, dlatego świetnym pomysłem jest umieszczenie go np. na lampach. Działaniem tym posłużyła się m.in. marka Feiss, wypuszczając w świat własną kolekcję oświetleniową inspirowaną Dalekim Wschodem. Seria Arabesque zyskała bardzo wielu fanów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie i do dnia dzisiejszego jest jedną z najczęściej wybieranych kolekcji przedsiębiorstwa oświetleniowego Feiss.

 

Orientalny design, a może minimalizm i prostota?       

Prostota i minimalizm to trendy rządzące światem mody od wielu lat. Ich przeciwieństwem są bogato zdobione sztukaterie, ciężkie gobeliny oraz wyłaniające się zewsząd bibeloty i dekoracyjne drobiazgi. Istnieje, jednak również coś „pomiędzy”. Połączeniem minimalistyki i dekoracyjności jest seria opraw oświetleniowych Arabesque (dostępna na stronie internetowej sklepu oświetleniowego www.lampa-lampy.pl).

Utrzymana w złotej kolorystyce seria opraw to kompleksowe podejście do tematyki oświetlenia wewnętrznego. Połyskujące złotem lampy idealnie spełnią swe podstawowe zadanie (funkcjonalność przede wszystkim!) w salonie, czy też hotelowym lobby. Tradycyjny kinkiet Arabesque I jest przykładem ponadczasowej lampy, która znajdzie swe miejsce w bardzo wielu modnych aktualnie aranżacjach. Na uwagę zasługuje również jego młodszy brat, czyli luksusowy kinkiet Arabesque II. Jego cechą charakterystyczną jest poziome położenie źródła światła, które pozwala na uzyskanie intymnej atmosfery np. w pokoju hotelowym lub domowej sypialni.

W tym sezonie postaw na złoto!

Złoto jest trendem ponadczasowym, który idealnie wpasowuje się w praktycznie każdą aranżację wnętrza. Klasycznym przykładem oprawy oświetleniowej spełniającej te kryteria jest zachwycający plafon wysokiej klasy Arabesque, marki Feiss. Roztaczający wokół siebie blask plafon to dobry pomysł na dodanie salonowi lub sypialni niecodziennego charakteru i wprowadzenie przyjmowanych gości w zachwyt.

Co w przypadku, gdy plafon nie jest dla nas dobrym wyborem? Postawmy na świetnie skonstruowaną lampę wiszącą Arabesque, która przypomina nam ażurową kulę promieniująca blaskiem. Dla bardziej wymagających Klientów przygotowana została szykowana lampa wisząca Arabesque w kształcie eliptycznym. Wszystkie wyżej wymienione lampy Arabesque dostępne są od ręki na stronie internetowej www.lampa-lampy.pl!

Leave a Comment